Badanie EKG metodą Holtera

Badanie to polega na od 24 do 72  godzinnym monitorowaniu pracy serca w trakcie wykonywania przez Pacjenta jego codziennych aktywności.
Do klatki piersiowej Pacjenta zostają przyklejone elektrody połączone z małym urządzeniem wielkości walkmana, w którym to zapisywane są dane.

Przewody od elektrod są podłączone do małego, przenośnego urządzenia na baterie, który rejestruje zapis pracy serca. Urządzenie zapisujące jest przymocowane do pasa zapiętego wokół bioder. W trakcie badania pacjent powinien wykonywać zwykłe codzienne czynności oraz sporządzać notatki, w których zapisuje dokładny czas posiłków, spacerów, kierowania pojazdem jak również występowanie objawów (kołatania serca, zawrotów, duszności). Po zakończeniu badania lekarz analizuje zapis badania i notatki pacjenta. Cały test zwykle trwa od 24 do 72 godzin.

Badanie metodą Holtera umożliwiające ocenę zaburzeń rytmu serca, pozwala zdiagnozować przyczyny zasłabnięć czy utraty przytomności. Badania te wykonujemy rejestratorami elektrokardiograficznymi renomowanej firmy Edan z trzema odprowadzeniami.

holter zdjecie