Przyjmujemy pacjentów z uprawnieniami:

logo - logo - logo - logo - logo - logo -

Jakimi kwestiami zajmuje się medycyna pracy?

Uprawnienia:

logo - logo - logo - logo - logo - logo -

Każdy doskonale o tym wie, że to właśnie w pracy spędzamy najwięcej czasu. Każde miejsce pracy powinno być przyjemne oraz bezpieczne. Nie zależnie od rodzaju wykonywanej pracy, każdy pracownik musi posiadać badania lekarskie, które pozwolą mu na przystąpienie do pracy. Jeśli dopiero co rozpoczynamy naszą ścieżkę kariery, warto zapoznać się z kilkoma poradami dotyczącymi badaniami pracowniczymi.

Pierwsze badania, na które kieruje nas pracodawca są to badania pracownicze wstępne. Badania te skierowane są do osób, które nie tylko dopiero rozpoczynają swoją przygodę z daną firmą, ale także kiedy pracownik zmienia stanowisko na inne, które posiada szkodliwe lub uciążliwe warunki do pracy. Podczas wizyty u lekarza , lekarz ocenia nasz stan zdrowia. Jeśli nasza praca polega na pracy przed komputerem powinniśmy zostać skierowani także do okulisty, by wykluczyć lub potwierdzić wady wzroku. Następnym badaniem są badania okresowe, które należy przeprowadzić u wszystkich pracowników. Ich częstotliwość uzależniona jest od rodzaju i specyfiki pracy. Osoby, które pracują w hałasie powinny dodatkowo wykonywać badania otolaryngoliczne co 3 lata. Osoby, które mają styczność z benzyną powinny wykonywać morfologię co 2 lata, a osoby, które mają styczność z promieniowaniem powinny wykonywać badania neurologiczne. Kolejnym badaniem są badania kontrolne, które przeprowadza się u pracownika będącego niezdolnym do pracy od 30 dni. Następnym badaniem, które jest w zakresie medycyny pracy to badania sanitarno – epidemiologiczne dedykowane dla pracowników, którzy mają kontakt z żywnością.

Gdzie wykonać badania?

Wszystkie badania, o których wspomnieliśmy wcześniej wykonuje się w placówkach, w których jest medycyna pracy. Wybierając placówkę powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe badania, jakie są wykonywane. Możemy wykonać badania psychotechnicze, badania dla kierowców czy badania psychologiczne na broń. Dodatkowo lekarze medyny pracy wydają zaświadczenia dla osób narażonych na promieniowanie jonizujące czy zaświadczenia o zdolności do wykonywania pracy na poszczególnych stanowiskach. Szybkie i komfortowe badania wraz z miłą i fachową oceną lekarzy, będzie strzałem w dziesiątkę.