Przyjmujemy pacjentów z uprawnieniami:

logo - logo - logo - logo - logo - logo -

Kryteria wyboru lekarza pediatry

Uprawnienia:

logo - logo - logo - logo - logo - logo -

Dobro dziecka jest najważniejsze. Trzeba mu zapewnić wszystko, co potrzebne do prawidłowego rozwoju. Zasadnicze znaczenie ma wybór odpowiedniego pediatry. Taki lekarz powinien być najlepszym doradcą. Dokonując rozeznania, zwracamy uwagę na kompetencje, ale także cierpliwość, wyrozumiałość i serdeczność. Lekarz pediatra musi być specjalistą i najlepszym przyjacielem. Maluch musi trafić w najlepsze ręce.

Dobre porozumienie między lekarzem a rodzicem

Lekarz pediatra musi być cierpliwy. Najważniejsze jest dobre porozumienie między rodzicami a specjalistą. Zarówno jedna, jak i druga strona ma wspólny cel, którym jest dobro malucha. Pediatra nie może lekceważyć spostrzeżeń opiekuna, a rodzic nie może czuć się w gabinecie, jak na cenzurowanym. W tym przypadku najlepsze rezultaty przynosi dobra współpraca.

Kompetencje i doświadczenie

Doskonały pediatra musi dysponować dużą wiedzą i doświadczeniem. Co więcej, powinien nieustanne dążyć do rozwoju. Musi być na bieżąco z najnowszymi metodami leczenia. Nie powinien polegać także wyłącznie na swoich predyspozycjach. Dobry specjalista ma wątpliwości i konsultuje trudny przypadek z innymi specjalistami. Jest otwarty na wszelkie sugestie, a nie tylko ślepo ufa własnej diagnozie.

Dostęp do lekarza przez całą dobę

Małe dzieci często chorują w nocy. Ponadto, mogą wystąpić różnego rodzaju nieprzewidziane sytuacje. Dobry pediatra powinien udostępnić swój numer telefonu. Kontakt powinien być zarezerwowany w przypadku naprawdę ważnych sytuacji. Dostęp wyłącznie przez przychodnię jest niewystarczający.

Maluch musi lubić swojego lekarza

Dziecko, które przychodzi do lekarza, musi czuć się pewnie i swobodnie. Trzeba dziecku oszczędzić stresu. Pediatra powinien mieć dobre podejście do dzieci. Dobrze, gdy pan doktor jest przyjacielem malucha. Dzięki temu pociecha chętnie wraca do takiego lekarza i niczego się nie obawia.